Co umíme

FYZIOTERAPIE

Díky snaze o co nejdelší kvalitní život není fyzioterapie u zvířat už pouhým abstraktním pojmem. V současnosti – zcela v souladu s aktuálními znalostmi a technologickými možnostmi – nabízí fyzioterapie u zvířat efektivní přínos pro pacienta, jeho majitele a pochopitelně i pro veterinární lékaře.

Souhrnná péče, individuální přístup a spolupráce s veterinárními lékaři jsou pro nás prioritou. Na základě doporučení od lékaře a díky bohatým zkušenostem z oboru, pro vás a vašeho zvířecího přítele sestavíme rehabilitační plán na míru tak, abychom ho společnými silami vrátili zpět do vašich životů. Pracujeme s neurologickými, ortopedickými nebo jinak ohroženými psy a kočkami. Fyzioterapie však není jen pro nemocné – pravidelné cvičení udržuje vašeho psa ve formě, geriatrická fyzioterapie pomáhá snižovat bolest a obnovit pohyblivost.

Kdy?

 • Co nejdříve po vyšetření, diagnóze, případné operaci. (Fyzioterapie pomáhá redukovat bolest, snižuje otok, ztuhlost a svalovou atrofii.)
 • Před plánovaným zákrokem. (Fyzioterapie jako součást přípravy na zákrok a následnou rehabilitaci.)
 • V období s omezenou možností pohybu. (Fyzioterapii doporučujeme např. v zimě jako doplněk pro pohybové a psychické uspokojení.)

Pro koho?

Pro psy i kočky všech velikostí a plemen. Máme cenné zkušenosti s pacienty z řad neurologie a ortopedie včetně:

 • Fyzioterapie NENÍ vhodná pro hárající feny
 • Ortopedické a neurologické onemocnění po úrazu, fraktuře, onemocnění kloubů, kostí, šlach, vazů a svalů
 • Rekonvalescence před a po amputaci končetiny
 • Obrna končetin, výhřez meziobratlové plotýnky či jiné onemocnění míchy
 • Chronická bolestivost, postižení mozku nebo rovnovážného aparátu
 • Redukce hmotnosti
 • Artróza, ztuhlost a problémy spojené se stářím

S čím si poradíme?

 • Abychom co nejoptimálněji naplánovali rehabilitační program, potřebujeme znát v kostce denní režim majitele a psa.
 • Nezbytnou součástí fyzioterapie je spolupráce s veterinárními lékaři. Na první návštěvu přineste doporučení od svého lékaře, tzv. lékařskou zprávu.
 • Před rehabilitací psa alespoň dvě hodiny nekrmte a vždy jej řádně vyvenčete!
 • Pokud váš pes trpí potravinovou alergií nebo jinou intolerancí, vezměte mu s sebou dostatek pamlsků, na které je zvyklý.

Technické vybavení

 • Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie BioTorus LT – 100 + UltiCARe LT – 99 + MAXI aplikátor A1C
 • Elektroterapie + terapeutický ultrazvuk INTELECT ADVACED VET COMBO
 • Hydroterapeutická vana HT-Vet 2000
HYDROTERAPIE

HYDROTERAPIE

Hydroterapie je důležitou součástí  našeho rehabilitačního programu.

Vybavení

Našim pacientům je k dispozici speciální prosklená vana o objemu více než 1000 litrů, opatřená chodícím pásem, která je vhodná i pro ta největší psí plemena. Terapeutická vana je vybavena pásem s plynulou regulací rychlosti, možností náklonu a protiproudem. Samozřejmostí je profesionální filtrační technika, která zajišťuje čistotu vody. Chůze na podvodním pásu usnadňuje nebo naopak ztěžuje pohyb zvířete. Podstatnou výhodou je možnost regulace rychlosti, intenzity, hloubky vody a teploty.

Pro koho?

Zásadní roli sehrává hydroterapie při rehabilitaci ortopedických a neurologických pacientů. Zvíře, trpící obrnou končetin/y, ve vodě dosahuje daleko rychlejších pokroků než na souši.

Hydroterapie tedy zpravidla výrazně urychluje rekonvalescenci.

Vzhledem k fyzikálním vlastnostem vody jako jsou teplota, tlak a odolnost, je pro pacienta pohyb ve vodě příjemný.

Starší psi, trpící chronickou bolestivostí kloubů či páteře, ocení nový druh pohybu bez bolesti. Pro štěňata ve vývinu (hlavně v případě velkých a obřích plemen) je hydroterapie zábavná a bezpečná.

Jak to vlastně funguje?

Po rozehřátí a následném očištění tlapek od nečistot vstupuje pes do prázdné vany. Ta se po uzavření dveří začíná postupně naplňovat ohřátou vodou. Množství vody volí terapeut, stejně jako rychlost a celkovou délku terapie. V případě potřeby je s pacientem uvnitř. Vaším úkolem je pejska chválit, motivovat a odměňovat.

V případě že váš pes trpí aktuálně kožními problémy, má zanícenou ránu/jizvu, infekci nebo horečku, není pro něj hydroterapie vhodná. To stejné platí pro hárající feny.



Co s sebou?

 • Odměnu – pamlsky, které skvěle chutnají, nejvíce motivují
 • Náhradní obojek/postroj
 • V zimním období doporučujeme obleček na cestu domů
 • Přezůvky (ideálně neklouzavé) pro majitele, kolem vany bývá mokro
SENIOR PLÁN

SENIOR PLÁN

U starších psích jedinců je mnohdy namístě obava z chirurgických zákroků. Alternativa ve formě fyzioterapie je neinvazivní možností jak prodloužit kvalitu jeho života. Senior plán je komplex manuální a fyzikální terapie, která umožní vašemu psovi dělat věci, které ho těší. Poradíme, která cvičení jsou vhodná a jak je lze správně provádět v domácím prostředí nebo k vám domů za pejskem můžeme pravidelně jezdit. Uvědomujeme si, že rehabilitace psího seniora je „běh na dlouhou trať“ přizpůsobili jsme tomu i ceny. Pro co největší efekt léčby umožňujeme zapůjčení magnetoterapeutického přístroje domů. Účinky pulzního magnetického pole jsou především myorelaxační, hojící a analgetické.

KONZULTACE

KONZULTACE

Chápeme, že někdy není pravidelné docházení na terapie z různých důvodů možné. Rádi vám v takovém případě vysvětlíme a ukážeme, jak správně rehabilitovat v domácím prostředí.