O nás

O NÁS

Markéta Krejčí, CertCAAPR

První seznámení s fyzioterapií zvířat proběhlo na TSOŠ veterinární v Kroměříži, kde jsem úspěšně absolvovala studium v oboru veterinární prevence. Klíčovým krokem se stal rok 2013, kdy jsem nastoupila na referenční kliniku Jaggy Brno jako veterinární technik. Zde se mi naskytla jedinečná příležitost pracovat s diplomovaným specialistou v oblasti neurologie, doktorem Alešem Tomkem. Pod jeho dohledem jsem se aktivně začala věnovat fyzioterapii převážně neurologických pacientů. Později přibyli díky MVDr. Michalu Vlašínovi, specialistovi v oboru chirurgie a ortopedie, i pacienti s ortopedickými problémy. Jsem členkou revizní komise Asociace fyzioterapie a rehabilitace zvířat ČR. Pod její záštitou jsem se v letech 2017-2019 účastnila kurzu fyzioterapie, který jsem úspěšně zakončila závěrečnou zkouškou. Získala jsem titul CertCAAPR, a tím se stala certifikovanou fyzioterapeutkou. Jsem spolumajitelkou rehabilitačního centra pro malá zvířata dogRepair Brno. V roce 2020 jsem získala profesní kvalifikaci odpovídající úrovni EQF (Evropský rámec kvalifikací, úroveň 6). Aktivně organizuji semináře, workshopy a jiné akce věnované fyzioterapii ať už v rámci Asociace či mimo ni.


Věra Pisárová, CertCCAPR

Vystudovala jsem Tauferovu střední zemědělskou školu v Kroměříži. Pracovala jsem v hřebčíně Albertovec, Výzkumném ústavu veterinárních léčiv a 11 let v Útulku MP v Brně Bystrci. Tato práce mě také hodně naučila po stránce lidské i profesní. Kouzlo fyzioterapie mi ukázal seminář Rehabilitace sportovních a pracovních psů. Pár měsíců po něm měla má fenka Border teriéra rupturu předního zkříženého vazu v koleni a díky němu jsem postupně jsem zjišťovala, jak moc je rehabilitace důležitou součástí léčby. I přes poškození vazu a menisků se Tiffany vrátila do plnohodnotného života jako před úrazem. To pro mě byla motivace začít se v této oblasti více vzdělávat a kromě workshopů a seminářů jsem začala v červnu 2021 studovat kurz Fyzioterapie a rehabilitace malých zvířat pořádaný ASOCIACÍ FYZIOTERAPIE A REHABILITACE ZVÍŘAT ČESKÉ REPUBLIKY, z.s.


Michala Stančíkova, Dis, CertCAAPR

Od roku 2007, kdy jsem úspěšně absolvovala VOŠ, se věnuji lidské rehabilitaci se specializací na neurologické pacienty a traumata ruky.
Od roku 2007, kdy jsem úspěšně absolvovala VOŠ, se věnuji lidské rehabilitaci se specializací na neurologické pacienty a traumata ruky. K rehabilitaci psů jsem se dostala díky svému flatcoated retrívřímu parťákovi. Natolik mě uchvátila, že jsem se začala v psí rehabilitaci aktivně vzdělávat. V roce 2022 jsem úspěšně absolvovala kurz fyzioterapie pod záštitou Asociace fyzioterapie a rehabilitace malých zvířat ČR, a stal se ze mě certifikovaný pracovník fyzioterapie pro malá zvířata.
Jsem přesvědčena, že mnohé humánní techniky se dají aplikovat na naše psí kamarády a dokáží tak pomoci při různých potížích.
Jak již dlouhou dobu říkám: „Kdo chce, hledá způsob, kdo ne, hledá důvod.“


MVDr. Martina Trnková

Od malička mě životem provází zvířata, se kterými jsem si tvořila silné pouto. Proto rozhodnutí studovat veterinární lékařství považuji za správnou životní volbu. V roce 2014 jsem úspěšně absolvovala šestileté studium na FVL VFU Brno a získala zde titul MVDr. S fyzioterapií psů jsem se poprvé setkala na klinice Jaggy, kde jsem po studiích absolvovala internship. Díky skvělému vedení doktora Aleše Tomka a doktorky Terezy Paušové jsem zde měla možnost hlouběji proniknout do oblasti veterinární neurologie. S neurologickými i ortopedickými pacienty jsem se pravidelně setkávala v rámci své následující praxe. Kromě půlroční pauzy během mateřské dovolené aktivně pracuji jako veterinární lékařka se zaměřením na psy, kočky a drobné hlodavce. Samotnou fyzioterapií psů se zabývám od června 2022. Tato práce mi připadá velmi atraktivní a věřím, že i "pouhý" dotek může léčit.

Pavlína Doležalová

Od svých 13 let se aktivně věnuji výcviku psů, především agility. Tento dynamický sport mě přivedl k tréninku dogfitness. Mým cílem je moje psy udržet co nejdéle v kondici pro běžný život i psí sportování. Dogfitness je podle mého nutnou součástí tréninku agility. Každý agiliťák by měl vědět, jak správně psa rozehřát a jak psa připravovat pro sport i v domácím prostředí - práce na kondici, posilování, protahování a znalost cool down.
Absolvovala jsem semináře a výcvikové víkendy na toto téma s Verčou Uhlířovou (Gesierichovou), spoustu terapií a pooperační péče o moji fenku Ciri v Dogrepair. Od roku 2020 spolupracuji také s Eliškou Šuhaj, cvičím s kurzem “Prostě fit”.Jsem lektorem agility a dogdancingu. V týmu dogRepair funguji jako externí dogfitness trenér pro zdravé nebo stabilizované pacienty. Domácnost se mnou sdílí dvě fenky bearded collie, Iduška (*2014) a Malinka (*2021).


Spolupracujeme se specialisty

MVDr. Aleš Tomek, DipECVN - evropský diplomovaný specialista v oboru neurologie
MVDr. David Hanzlíček, DVM - specialista v oboru interní medicíny
MVDr. Tereza Paušová - veterinární neurologie, klinika Jaggy Brno
MVDr. Andrea Lačňáková - veterinární ordinace v Modřicích, specializace chrtí plemena
MVDr. Lenka Novobilská, CVA – veterinární akupunktura malých zvířat
Veterinární centrum Akuvet – integrované veterinární centrum v Brně